Biznesmenit i vjedhin orën 800 mijë dollarëshe - Bota Sot
Biznesmenit i vjedhin orën 800 mijë dollarëshe

Evropë

Biznesmenit i vjedhin orën 800 mijë dollarëshe

Më: 11 tetor 2019 Në ora: 00:55
Ora ishte e markës Richard Mille Tourbillon Diamond Twister.

Hajdutët i kanë vjedhur orën me vlerë mbi 800 mijë dollarë një biznesmeni të njohur japonez.

Ai po pinte një cigare jashtë Hôtel Napoléon afër Arc de Triomphe de Champs-Elysées në Paris, kur një hajdut i mori orën nga dora.

Hajduti iu afrua me pretekstin për t’i marrë një cigare dhe kur biznesmeni nxori dorën nga xhepi ai i mbërtheu orën me forcë dhe iku me vrap.

Ora ishte e markës Richard Mille Tourbillon Diamond Twister. Ora luksoze zvicerane ishte e mbuluar me diamante dhe vlera e saj shkon 830.000 dollarë

Ora mund të shitet në tregun e zi rreth 30% ose 50% më pak se vlera e saj e vërtetë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...