Meghan Markle falënderon deputetet britanike për mbështetjen përballë mediave - Bota Sot
Meghan Markle falënderon deputetet britanike për mbështetjen përballë mediave

Evropë

Meghan Markle falënderon deputetet britanike për mbështetjen përballë mediave

Më: 30 tetor 2019 Në ora: 22:08
Meghan Markle

Meghan Markle, dukesha e Sussex-it dhe bashkëshortja e princit Harry, telefonoi një deputete britanike në falënderim për organizimin e një letre të hapur në mbështetje të qëndrimit të saj kundër kritikave të medieve.

Lajmin e ka bërë të ditur deputetja Holly Lynch, në prononcim për transmetuesin ITV.

Më shumë se 70 anëtare të parlamentit nënshkruan letrën e hapur, organizuar nga deputetja Holly Lynch, në solidaritet ndaj Meghan-it.

“Ne solidarizohemi me të për të thënë se nuk duhet të rrëzojmë gratë në jetën publike përmes shtypit”, Lynch.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat