Situatë e jashtëzakonshme në parlamentin britanik, deputetët bërtasin dhe shtrihen në sallë - Bota Sot
Situatë e jashtëzakonshme në parlamentin britanik, deputetët bërtasin dhe shtrihen në sallë

Evropë

Situatë e jashtëzakonshme në parlamentin britanik, deputetët bërtasin dhe shtrihen në sallë

Më: 3 nëntor 2019 Në ora: 13:23
Pamje nga videoja

Një debat i pazakontë ka përfshirë parlamentin e Britanisë së Madhe, teksa deputetët kanë shpërthyer në britma dhe janë shtrirë në sallë.

Shkak për një debat të tillë është bërë mënyra se si dhe kur Britania do të ndahet nga Bashkimi Evropian.

Detyra e kryetarit John Bercow ka qenë mbajtja e qetësisë në sallë, i cili bënte gjatë gjithë kohës thirrje për qetësi.

Siç shihet edhe nga pamjet, deputetët nuk i kanë kursuer fyerjet, të bërtiturat dhe veprime të tjera aspak normale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat