Pamje të frikshme, tornado godet një fabrikë në Greqi - Bota Sot
Pamje të frikshme, tornado godet një fabrikë në Greqi

Evropë

Pamje të frikshme, tornado godet një fabrikë në Greqi

Më: 5 nëntor 2019 Në ora: 19:34
Pamje nga video

Prej ditësh Greqia është përfshirë nga një mot i paqëndrueshëm dhe me reshje të dendura shiu.

Nuk kanë munguar edhe tornadot, ku një e tillë ka goditur një fabrikë në Kalamatë.

Tornado u regjistrua rreth orës 13:00 të ditës së sotme, ndërsa dëshmitarët okularë e përshkruan ngjarjen si të tmerrshme.

Ndonëse goditja ishte e fuqishme, fatmirësisht nuk pati persona të lënduar, por vetëm dëme materiale.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat