Serbia hap një kapitull tjetër me BE-në - Bota Sot
Serbia hap një kapitull tjetër me BE-në

Evropë

Serbia hap një kapitull tjetër me BE-në

Më: 10 dhjetor 2019 Në ora: 09:08
Foto ilustrim

Serbia sot pritet të hap një kapitull të ri, sa i përket negociatave për lirinë e lëvizjs së kapitalit

Bashkimi Evropian dhe Serbia sot në Konferencën Ndërqeveritare në Bruksel do të hapin Kapitullin 4 për lirinë e lëvizjes së kapitalit.

Serbia kështu do të ketë 18 kapituj të hapur të negociatave dhe do të jetë vendi i vetëm në rajon që do të bëjë një hap përgjatë rrugës në BE në gjysmën e dytë të vitit 2019.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat