Shpërthim në fabrikën me lëndë kimike në Spanjë, një i vdekur - Bota Sot
Shpërthim në fabrikën me lëndë kimike në Spanjë, një i vdekur

Evropë

Shpërthim në fabrikën me lëndë kimike në Spanjë, një i vdekur

Më: 14 janar 2020 Në ora: 22:42
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një person ka vdekur dhe disa të tjerë janë plagosur pas një shpërthimi në fabrikën me lëndë kimike në Catalonia në Spanjë, raporton BBC.

Personi që mbeti i vdekur u gjet në ndërtesën e cila u rrëzua si pasojë e flakë.

Shpërthimi në fabrikën në jug të qytetit ishte si rezultat i një aksidenti kimik, thuhet sipas agjensisë së mbrojtjes civile të Katalonjës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat