Pas tërmetit të fuqishëm në Turqi: Ndërtesa të rrënuara, njerëzit dalin në rrugë - Bota Sot
Pas tërmetit të fuqishëm në Turqi: Ndërtesa të rrënuara, njerëzit dalin në rrugë

Evropë

Pas tërmetit të fuqishëm në Turqi: Ndërtesa të rrënuara, njerëzit dalin në rrugë

Më: 24 janar 2020 Në ora: 20:25
Pamje nga vendi i ngjarjes

Tërmeti i fortë që u regjistrua në provincën Elazig në Turqi me magnitudë prej 6.8 ballësh ka dëmtuar disa ndërtesa.

Fillimisht nga pamjet shihet se banorët janë në panik dhe kanë dalë të gjithë në rrugë.

Akoma nuk bëhet e ditur nëse ka viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat