Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi. Njerëzit në rrugë, por shihni ç’bën ky burrë - Bota Sot
Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi. Njerëzit në rrugë, por shihni ç’bën ky burrë

Evropë

Momenti i tërmetit të fuqishëm në Turqi. Njerëzit në rrugë, por shihni ç’bën ky burrë

Më: 24 janar 2020 Në ora: 20:28
Pamje nga vendi i ngjarjes

Tërmeti I fuqishëm, që goditi Turqinë para pak minutash, ka krijuar panik në shumë qytete duke bërë që banorët të lenë banesat e tyre.

Por ka patur edhe nga ata që kanë zgjedhur të rrinë në shtëpi dhe gjatë gjithë kohës të lëkundjeve ti luten Zotit.

Deri tani nuk raportohet për viktima, ndërsa grupet e shpëtimit kanë zbarkuar në zonat më pranë epiqendrës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat