Pas tërmetit të fuqishëm, dhjetëra paslëkundje në Turqi - Bota Sot
Pas tërmetit të fuqishëm, dhjetëra paslëkundje në Turqi

Evropë

Pas tërmetit të fuqishëm, dhjetëra paslëkundje në Turqi

Më: 24 janar 2020 Në ora: 23:37
Pamje nga vendi i ngjarjes

Pas tërmetit 6.8 i shkallës rihter që ra para katër orësh në Turqi, vendi nuk ka qenë i qentë.

Deri më tani janë regjistruar edhe të paktën 40 pas lëkundje ku disa kanë qenë mbi 4 të shkallës rihter.

Deri më tani janë konfirmuar 14 viktima dhe qindra të plagosur.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat