Momenti prekës, gazetarja shpërthen në lot gjatë transmetimit direkt për tërmetin - Bota Sot
Momenti prekës, gazetarja shpërthen në lot gjatë transmetimit direkt për tërmetin

Evropë

Momenti prekës, gazetarja shpërthen në lot gjatë transmetimit direkt për tërmetin

Më: 25 janar 2020 Në ora: 15:46
Një video e gazetares së CNN Turk

Banesa të shembura dhe njerëz të tmerruar, kjo është pamja që vjen nga qyteti turk, i cili pati dëmet më të mëdha nga tërmeti i fuqishëm që goditi mbrëmë vendin.

Ndërkohë në rrjetet sociale po bën xhiro një video e gazetares së CNN Turk, e cila gjatë raportimit nga qyteti i Elazig, nuk i mbajti dot lotët dhe shpërtheu duke qarë.

Ajo po raportonte direkt nga terreni punën që po bëhej nga kërkim shpëtimi poshtë nën rrënojat e një ndërtese.  “E kam të pamundur të mos prekem. Ju kërkoj shumë ndjesë”, dëgjohet të thotë ajo.

Ndërsa në sfond dëgjohet thirrja e bërë nga ekipi i kërkim shpëtimit, që u kërkon njerëzve që presin me ankth të rrinë në qetësi, pasi duan të dëgjojnë zërat që mund të vijnë nga rrënojat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat