Rrota e një avioni pasagjerësh kaplohet nga zjarri gjatë uljes në Gjermani - Bota Sot
Rrota e një avioni pasagjerësh kaplohet nga zjarri gjatë uljes në Gjermani

Evropë

Rrota e një avioni pasagjerësh kaplohet nga zjarri gjatë uljes në Gjermani

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 21:49
Foto ilustrim

Një aeroplan u evakuua në një pistë gjermane pasi rrota u kap në zjarr ndërsa po ateronte. 

Pasagjerët u detyruan të përdorin rrëshqitje emergjente pas incidentit në një pistë aeroporti në Dyseldorf, Gjermani.

Avioni, një zanat i Pegasus Airline, kishte fluturuar nga Stambolli në qytet dhe mbante 163 pasagjerë, thuhet në raport.

Në fillim të këtij muaji, një aeroplan tjetër Pegasus rrëshqiti jashtë pistës në qytetin turk të Stambollit, duke bërë që dhjetra fluturime në aeroport të devijoheshin ose anuloheshin.

Në një deklaratë Pegasus tha se të gjithë pasagjerët dhe ekuipazhi i kabinës kishin zbritur nga aeroplani me siguri dhe hetimet tani janë duke u zhvilluar për atë që ndodhi. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat