Konfirmohen 2 raste të reja me koronavirus në Francë - Bota Sot
Konfirmohen 2 raste të reja me koronavirus në Francë

Evropë

Konfirmohen 2 raste të reja me koronavirus në Francë

Më: 25 shkurt 2020 Në ora: 20:28
Foto Ilustrim

Dy raste të reja të prekura me koronavirus janë konfirmuar në Francë.

Lajmin e ka bërë të ditur Instituti i Shëndetit francez.

I prekuri i parë është një francez që u kthye nga Lombardia dhe u shtrua në spital në Francën qendrore.

Personi i dytë është një shtetase kineze për të cilën kishte shpresë që do të ishte shëruar deri më tani.

Ndërkohë, ministri i shëndetësisë në Francë Olivier Véran u shpreh më herët se “epidemia është në dyert tona”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat