Shkon në 12-të numri i të vdekurve nga coronavirusi në Itali

Evropë

Shkon në 12-të numri i të vdekurve nga coronavirusi në Itali

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 12:42
Foto ilustrim

Shkon në 12-të numri i viktimave nga coronavirusi në Itali.

Viktimat e fundit janë kryesisht të moshuar, tre në Lombardi dhe një në Veneto. Ndërkohë, mbi 374 njerëz të tjerë janë të infektuar.

Ndërkohë virusi nga veriu, ku ishte zona e shpërthimit, ka mbërritur në jug, në Siçili, dhe në dy rajone të tjera, Liguria dhe Toscana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat