Rasti i dytë me coronavirus konfirmohet në Kroaci - Bota Sot
Rasti i dytë me coronavirus konfirmohet në Kroaci

Evropë

Rasti i dytë me coronavirus konfirmohet në Kroaci

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 14:02
Foto Ilustrim

Ministri kroat i Shëndetësisë, Vili Berosh, pas takimit që zhvilloi mbrëmë, pas raportimeve se një shtetas kroat është prekur me coronavirus, i është drejtuar mediave.Ai pranoi se është regjistruar edhe rasti i dytë në Kroaci me coronavirus.

Dje në mediat kroate është raportuar se një 26-vjeçar që kishte qëndruar tri ditët e fundit në Milano së bashku me partneren e tij, ishte prekur nga coronavirusi.

Me të kuptuar për çfarë bëhej fjalë ai menjëherë është futur në karantinë në klinikën e sëmundjeve infektive në Zagreb. E përveç tij në këtë klinikë aktualisht po hospitalizohen edhe tre persona tjerë që janë në fazën e testimeve të coronavirusit.

Siç raporton Index.hr, është konfirmuar se partnerja e të infektuarit ka rezultuar negative në testet e bëra për coronavirus. Kurse tashmë është regjistruar edhe rasti i dytë me coronavirus në Kroaci.

Bëhet fjalë për vëllain e të riut që është infektuar, i cili kishte shkuar për pushime në Milano me partneren si dhe për ta shikuar një ndeshje se Ligës së Kampionëve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat