Vuçiq: Asnjë i infektuar me koronavirus në Serbi - Bota Sot
Vuçiq: Asnjë i infektuar me koronavirus në Serbi

Evropë

Vuçiq: Asnjë i infektuar me koronavirus në Serbi

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 14:33
Aleksandar Vuçiq

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq ka thënë se nuk ka të infektuar me koronavirus në Serbi.

Ai ka theksuar se shteti, pra sistemi shëndetësor i Serbisë, është plotësisht i përgatitur për shfaqjen e mundshme të virusit.

Vuçiq kësisoj është përgjigjur në disa raportime, në rrjetet sociale, se disa njerëz kishin vdekur tashmë nga koronavirusi në Serbi, duke deklaruar se kjo ishte gënjeshtër absolute dhe është i panevojshëm paniku, raporton Tanjug.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat