Eurodeputetët që vizitojnë Italinë në karantinë për 2 javë

Evropë

Eurodeputetët që vizitojnë Italinë në karantinë për 2 javë

Më: 26 shkurt 2020 Në ora: 15:20
Foto

Eurodeputetë që gjatë dy javëve të fundit kanë vizituar Italinë janë të detyruar të qëndorjnë në regjim karantine për 14 ditë,

Ky është rekomandimi i dhënë nga Parlamenti Europian për të gjithë eurodeputetët që kanë udhëtuar për punë o jo në 4 rajonet italiane Lombardia, Piemonte, Emilia Romagna e Veneto.

Kjo masë rekomandohet dhe për stafin e punonjësit në Parlamentin europian.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat