Ivica Daçiq flet për koronavirusin - Bota Sot
Ivica Daçiq flet për koronavirusin

Evropë

Ivica Daçiq flet për koronavirusin

Më: 27 shkurt 2020 Në ora: 11:11
Ivica Daçiq

Në ditën e dytë të vizitës së tij në Pekin, Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq u takua me Zëvendës Presidentin e Republikës Popullore Kineze, Wang Chishan dhe ka shfaqur shpresën se Kina së shpejti do ta mposht epideminë e koronavirusit.

Wang dhe Daçiq u shprehën të kënaqur për marrëdhëniet me cilësi të lartë në nivelin e partneritetit gjithëpërfshirës strategjik, bëri me dije MPJ e Serbisë, raportojne mediat serbe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat