​Gjukanoviq: BE me Ballkanin Perëndimor edhe kur është vështirë - Bota Sot
​Gjukanoviq: BE me Ballkanin Perëndimor edhe kur është vështirë

Evropë

​Gjukanoviq: BE me Ballkanin Perëndimor edhe kur është vështirë

Më: 25 mars 2020 Në ora: 16:52
Millo Gjukanoviq

Edhe në këto periudha të vështira, Bashkimi Evropian është përkrah Ballkanit Perëndimor, deklaroi sot presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq.

"Një vendim i madh dje për fqinjët tanë, Maqedoninë Veriore dhe Shqipërinë, duke mbështetur sot Malin e Zi në luftën kundër virusit Covid 19! Bashkimi Evropian është me Ballkanin Perëndimor edhe në këto periudha të vështira! ”, ka shkruar Gjukanoviq në Twitter.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat