​KE ndan 1.3 miliard euro për Danimarkën - Bota Sot
​KE ndan 1.3 miliard euro për Danimarkën

Evropë

​KE ndan 1.3 miliard euro për Danimarkën

Më: 25 mars 2020 Në ora: 19:56
Ilustrim

Komisioni Evropian ka miratuar një program prej 1.3 miliard eurosh për Danimarkën që synon të kompensojë të ardhurat e personave të vetëpunësuar që përballen me ndikimin ekonomik për shkak të pandemisë koronavirus.

Margret Vestager, kreu i Komisionit Antikonkurrencë, tha se programi ishte miratuar në përputhje me rregullat e ndihmës shtetërore të BE-së dhe parashikonte "mbulim" deri në tre të katërtat e të ardhurave bruto të punëtorëve të vetëpunësuar deri në 3,000 euro në muaj, sipas Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat