Çfarë ndodhi me të? Avioni luftarak rus rrëzohet afër Krimesë, piloti mbetet ende i zhdukur - Bota Sot
Çfarë ndodhi me të? Avioni luftarak rus rrëzohet afër Krimesë, piloti mbetet ende i zhdukur

Evropë

Çfarë ndodhi me të? Avioni luftarak rus rrëzohet afër Krimesë, piloti mbetet ende i zhdukur

Më: 26 mars 2020 Në ora: 17:53
Foto ilustrim

Një avion luftarak rus Su-27 u rrëzua në brigjet e Krimesë të aneksuar vonë të mërkurën, duke shkaktuar një mision kërkimi dhe shpëtimi në Detin e Zi.

Sipas medieve të huaja, avioni Su-27 po kryente një mision të planifikuar kur u zhduk nga radarët rreth orës 8 të mëngjesit – 50 kilometra larg qytetit Feodosia të Krimesë, sipas Interfax

Një avion luftarak rus Su-27 u rrëzua në brigjet e Krimesë të aneksuar vonë të mërkurën, duke shkaktuar një mision kërkimi dhe shpëtimi në Detin e Zi.

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, avioni Su-27 po kryente një mision të planifikuar kur u zhduk nga radarët rreth orës 8 të mëngjesit – 50 kilometra larg qytetit Feodosia të Krimesë, sipas Interfax

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat