Italia regjistroi edhe 727 jetë të humbura 24 orët e fundit nga COVID-19 - Bota Sot
Italia regjistroi edhe 727 jetë të humbura 24 orët e fundit nga COVID-19

Evropë

Italia regjistroi edhe 727 jetë të humbura 24 orët e fundit nga COVID-19

Më: 1 prill 2020 Në ora: 18:07
Ilustrim

Gjatë orëve të fundit janë regjistruar 727 viktima viktima në Itali. Numri total i vdekjeve në vendin fqinj ka arritur në 13155.

Italia vijon të mbetet shteti me numrin më të lartë të viktimave nga koronavirusi në të gjithë botën.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar … raste të reja duke e cuar në 4782 numrin total të të infektuarve.

Sakaq janë shëruar 1118 persona dhe vijojnë të mbeten në trajtim intensiv — persona. Lombardia mbetet rajoni më i prekur me — të infektuar dhe —- viktima.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat