Burri vret gruan pasi ajo i kërkon të largohet sepse ai kishte koronavirus - Bota Sot
Burri vret gruan pasi ajo i kërkon të largohet sepse ai kishte koronavirus

Evropë

Burri vret gruan pasi ajo i kërkon të largohet sepse ai kishte koronavirus

Më: 15 prill 2020 Në ora: 09:30
Foto ilustrim

Një burrë u akuzuar për mashtrim të vdekjes së gruas së tij, kinse i tha policisë që ajo i kishte kërkuar që të largohej sepse ai kishte koronavirus.

Hussein Egal, 65-vjeçar, thuhet se ka vrarë 57-vjeçaren Maryan Ismail në shtëpinë e tyre në Edmonton, në veri të Londrës.

Fqinjët e shqetësuar kishin kontaktuar policinë dhe zonja Ismail u gjet më vonë e vdekur në banesë pasi kishte pësuar dëmtime serioze.

Prokurori Jonathan Polnay i tha gjykatës se kur Egal u intervistua pas arrestimit të tij, ai pretendoi se gruaja e tij i kishte kërkuar që të dilte, pasi vuante nga koronavirusi. Egal u mbajt në paraburgim përpara seancës dëgjimore të përgatitjes së fajësisë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat