Anglia i kthen të gjitha ndihmat e Turqisë, kjo është arsyeja - Bota Sot
Anglia i kthen të gjitha ndihmat e Turqisë, kjo është arsyeja

Evropë

Anglia i kthen të gjitha ndihmat e Turqisë, kjo është arsyeja

Më: 7 maj 2020 Në ora: 15:04
Angli

Turqia kishte dërguar 400 mijë uniforma mbrojtëse në Mbretërinë e Bashkuar

Secila  nga 400 mijë uniformat mbrojtëse të dërguara në Mbretërinë e Bashkuar nga Turqia nuk ka arritur të përputhet me standardet shëndetësore të vendit, raporton Reuters.

Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social në Mbretërinë e Bashkuar konfirmoi se artikujt po mbaheshin në një objekt afër aeroportit Heathroë.

Kuptohet që ato duhet të kthehen në Turqi, dhe DHSC synon të kërkojë një rimbursim.

Dërgesa u njoftua për herë të parë nga ministrat e Mbretërisë së Bashkuar muajin e kaluar mes paralajmërimeve të mprehta për pajisjet mbrojtëse personale për punonjësit shëndetsorë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat