Anglezëve u kërkohet të shmangin udhëtimet në vendet e bukura - Bota Sot
Anglezëve u kërkohet të shmangin udhëtimet në vendet e bukura

Evropë

Anglezëve u kërkohet të shmangin udhëtimet në vendet e bukura

Më: 16 maj 2020 Në ora: 18:04
Angli

Në Angli pritet të ketë temperatura të larta, dhe për disa njerëz, tentimi është që të dalin jashtë dhe ta shijojnë këtë mot me diell.

Por anglezëve po u kërkohet të “mendojnë dy herë” para se të shkojnë në plazhe dhe parqe të vendit këtë fundjavë, shkruan BBC.

Frika është se vizitimi i këtyre vendeve, mund të rezultojë në rritjen e numrit të infeksioneve.

Nuk ka kufizime rreth asaj se sa larg mund të udhëtojnë njerëzit në Angli. Por nuk lejohet të udhëtojnë në Uells, Skoci dhe në Irlandën Veriore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat