​Rrahje masive e shoferëve në Zagreb - Bota Sot
​Rrahje masive e shoferëve në Zagreb

Evropë

​Rrahje masive e shoferëve në Zagreb

Më: 21 maj 2020 Në ora: 16:07
Foto

Pamjet e përleshjes, e cila ishte tema kryesore në shumë rrjete sociale, tregon dy shoferët që luftojnë në një udhëkryq.

Në Novi Zagreb në kryqëzimin e rrugës ‘Republika Federale e Gjermanisë’ dhe Avenyja ‘Dubrovnik’ pati një zënkë në të cilën morën pjesë disa persona.

E gjithë ngjarja u filmua nga disa persona, dhe videot po qarkullojnë në rrjetet sociale, dhe ndezën shumë diskutime.

Dje, rreth orës 14:00, shoferi 26-vjeçar i Opel Corsa dhe shoferi 38-vjeçar i Audi ishin duke pritur në rrugë për shkak të semaforit, dhe në një moment filluan të rrahin njëri-tjetrin.

Megjithëse nuk dihet ende arsyeja e vërtetë e incidentit, dëshmitarët okularë supozojnë se arsyeja e gjithçka ishte një grindje në komunikacion për shkak të privimit të avantazhit që doli jashtë kontrollit.

Vetëm kur do të mendonit se kjo luftë po merr fund, kulmi i aksionit në të vërtetë po fillon.

Pasi u ndez drita jeshile, shoferët hynë në makinat e tyre dhe u nisën, por shoferi i Opel Corsa vendosi të "hakmerrej" për goditjet, duke goditur veturën Audi dhe menjëherë filloi "të ikën" në drejtim të ndërtesës së panairit.

Departamenti i Policisë në Zagreb ngriti një raport për kundërvajtje ndaj këtyre dy burrave, veçanërisht për sjelljen e tyre të paturpshme dhe shqetësimin e rendit publik.

Shoferi i Opel do të marrë gjithashtu një kallëzim penal për dëmtim të pasurisë.

Policia tha gjithashtu se një hetim për të gjithë incidentin ishte duke vazhduar.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat