Mali i Zi pa asnjë pacient me COVID-19 - Bota Sot
Mali i Zi pa asnjë pacient me COVID-19

Evropë

Mali i Zi pa asnjë pacient me COVID-19

Më: 24 maj 2020 Në ora: 19:02
Foto ilustrim

Mali i Zi ka konfirmuar se nuk ka asnjë person të infektuar me koronavirusin e ri.

“Pas 68 ditësh që nga rasti i parë, Mali i Zi aktualisht është pa pacientë me COVID-19”, ka njoftuar përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Instituti i Shëndetit Publik në Malin e Zi.

Autoritetet kanë njoftuar se së fundmi janë kryer 140 teste të koronavirusit dhe asnjë nuk ka dalë pozitiv.

Më 23 maj, Instituti njoftoi se numri i përgjithshëm i pacientëve që nga fillimi i epidemisë ka qenë 324. /Rel

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat