Turqia përgatitet për rifillimin e fluturimeve ndërkombëtare - Bota Sot
Turqia përgatitet për rifillimin e fluturimeve ndërkombëtare

Evropë

Turqia përgatitet për rifillimin e fluturimeve ndërkombëtare

Më: 4 qershor 2020 Në ora: 14:40
Ilustrim

Turqia planifikon të rifillojë fluturimet në 40 shtete të botës këtë muaj, derisa ka arritur marrëveshje të përkohshme reciproke me 15 prej tyre.

Këtë muaj fluturimet nga turqia do të realizohen për në Gjermani, Zvicër, Kore të Jugut dhe Katar.

Turqia, e cila rifilloi fluturimet e brendshme më 1 qershor, po flet me 92 vende në total rreth udhëtimeve ndërkombëtare, raporton BBC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat