Covid-19 në Bullgari, më 15 qershor qeveria heq të gjitha kufizimet - Bota Sot
Covid-19 në Bullgari, më 15 qershor qeveria heq të gjitha kufizimet

Evropë

Covid-19 në Bullgari, më 15 qershor qeveria heq të gjitha kufizimet

Më: 5 qershor 2020 Në ora: 00:04
Foto ilustrim

Duke filluar nga 15 qershori, Bullgaria do të heqë të gjitha kufizimet kundër koronavirusit duke përfshirë dhe detyrimin e përdorimit të maskës në hapësira të mbyllura publike, njoftoi qeveria.

Task Forca për Koronavirusin, e themeluar 100 ditë më parë, do të vazhdojë punën, por nuk do të japë më konferenca të përditshme për shtyp.

“Konferencat e vazhdueshme nga Task Forca krijojnë një ndjenjë shqetësimi”, deklaroi kryeministri bullgar, Boyko Borisov.

“Ne duhet të mësojmë të jetojmë me virusin”, shtoi ai.

Pavarësisht këtij vendimi të fundit të qeverisë, ende rekomandohet higjiena në maksimum dhe distancimi social.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat