Protestuesi në Londër godet policin për tokë, gjatë demonstratave për George Floyd - Bota Sot
Protestuesi në Londër godet policin për tokë, gjatë demonstratave për George Floyd

Evropë

Protestuesi në Londër godet policin për tokë, gjatë demonstratave për George Floyd

Më: 5 qershor 2020 Në ora: 14:34
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një protestues në Londër sulmoi një polic të mërkurën, ndërsa i njëjti e hodhi atë në tokë – si pasojë protestave për George Floyd.

Sipas mediave të huaja dy oficerët e Policisë Metropolitane, shihen duke ecur me shpejtësi drejt cepit të rrugës në Westminster, ndërsa protestuesit bërtasin dhe hedhin mbeturina drejt tyre.

Papritur një protestues shfaqet dhe sulmon një nga oficerët, duke e goditur për tokë pranë Shtëpive të Parlamentit.

Oficeri më pas ngritet në këmbë dhe vendosë kapelën e tij në kokë, ndërsa kolegu i tij u bërtet protestuesve të largohen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat