Tërmet i fuqishëm në Turqi, lëkundja ndihet edhe në Greqi - Bota Sot
Tërmet i fuqishëm në Turqi, lëkundja ndihet edhe në Greqi

Evropë

Tërmet i fuqishëm në Turqi, lëkundja ndihet edhe në Greqi

Më: 5 qershor 2020 Në ora: 22:50
Foto Ilustrim

Një tërmet me madhësi 5.2 goditi lindjen e Turqisë këtë të premte. Lajmi është bërë i ditur nga agjencia turke e katastrofave natyrore.

Tërmeti ndodhi në thellësinë shtatë kilometrave (4.3 milje) në rrethin Puturge të provincës Malatya, njoftoi, Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) në faqen e tij të internetit.

Tërmeti, i cili u ndje në provincat fqinje, ndodhi në orën 21:09 minuta sipas orës lokale.

Guvernatori i Malatya, Aydin Barus i tha se deri më tani nuk është raportuar për viktima, megjithëse situata ende po monitorohet.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat