E tmerrshme: Ndahet një pjesë e tokës dhe rrëshqet nën ujë duke tërhequr disa shtëpi - Bota Sot
E tmerrshme: Ndahet një pjesë e tokës dhe rrëshqet nën ujë duke tërhequr disa shtëpi

Evropë

E tmerrshme: Ndahet një pjesë e tokës dhe rrëshqet nën ujë duke tërhequr disa shtëpi

Më: 6 qershor 2020 Në ora: 09:23
Pamje nga videoja

Shumë prej ndërtimeve po zhyteshin në ujë duke u shkatërruar ngadalë.

Shkatërrimi i pjesës së tokës ishte 800 metra i gjatë dhe 40 metra e lartë.

Fatkeqësisht askush nuk mund të bëjë asgjë për këtë katastrofë natyrore, ngjarja ndodhi në Alta të Norvegjisë.

Toka që është duke rrëshqitur ngre shtëpitë dhe  forca e ujit i shkatërron shtëpitë duke i fundosur çdo pjesë të saj.

Në Norvegji ndodhin shumë rrëshqitje të tokës kjo sepse ka një baltë shumë të butë e cila lehtë rrëshqet dhe shkakton dëme të këtij lloji.

Fatkeqësisht pronarët e shtëpive përjetuan një katastrofë të tmerrshme.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat