Franca hap kufijtë me zonën Schengen nga 1 korriku - Bota Sot
Franca hap kufijtë me zonën Schengen nga 1 korriku

Evropë

Franca hap kufijtë me zonën Schengen nga 1 korriku

Më: 13 qershor 2020 Në ora: 23:41
Foto ilustrim

Lajme të mira vijnë për Francën. Pas disa shteteve europiane, ata njoftuan hapjen e kufijve me vendet e zonës Schengen duke filluar nga data 1 korrik.

Njoftimi është bërë nga ministri i jashtëm Jean-Yves Le Drian dhe ministri i brendshëm Christophe Castaner mbrëmjen e djeshme.

Vendimi erdhi menjëherë pas rekomandimit të Komisionit Europian ditën e enjte që blloku të rihapej me disa vende të Ballkanit duke filluar nga 1 korriku.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat