Zbuluan veprimin e tij të tmerrshëm, prindërit e çojnë vetë 18-vjeçarin në polici - Bota Sot
Zbuluan veprimin e tij të tmerrshëm, prindërit e çojnë vetë 18-vjeçarin në polici

Evropë

Zbuluan veprimin e tij të tmerrshëm, prindërit e çojnë vetë 18-vjeçarin në polici

Më: 29 qershor 2020 Në ora: 15:48
Jack Evans

Një 18-vjeçar në Britani ka përfunduar në burg pasi vetë prindërit e detyruan të rrëfente përdhunimin e një vajze dhe e cuan në polici Jack Evans, i konsideruar një nxënës i shkëlqyer, do t`i kishte shpëtuar drejtësisë, sepse vajza nuk bëri kurrë asnjë denoncim kundër tij.

Por prindërit e djalit kishin gjetur një mesazh të tij ku i kërkonte ndjesë viktimës së tij. Jonathan dhe Sarah Morris u tmerruan dhe ia bënë të qartë se duhet të shkonin menjëherë në polici.

Në komisariat e çuan vetë. Ata u takuan dhe me vajzën, që kishte qenë e virgjër, e cila i rrëfeu për sulmin dhe tmerrin e përjetuar, duke thënë se ishte ndjerë “ krejtësisht e pavlerë” dhe se “ paskësaj, nuk e dinte nëse do të ishte në gjendje t`i besonte më meshkujve”.

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat