Bilanci i koronavirusit, mbi 55 mijë të vdekur në Britaninë e Madhe - Bota Sot
Bilanci i koronavirusit, mbi 55 mijë të vdekur në Britaninë e Madhe

Evropë

Bilanci i koronavirusit, mbi 55 mijë të vdekur në Britaninë e Madhe

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 12:33
Foto ilustrim

Viktimat nga pandemia e COVID-19 në Britaninë e Madhe kanë kaluar mbi 55 mijë personat.

Bilanci konfirmon që Britania e Madhe ka qenë një nga vendet më të goditura nga pandemia, e treta për viktima pas Shteteve të Bashkuara dhe Brazilit.

Ndërkohë që në 2 javët e fundit shifrat janë ulur ndjeshëm, dhe për herë të parë nga fillimi i pandemisë numri i te vdekurve është ulur poshtë mesatares së 5 viteve të fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat