Bilanci 24 orësh në Itali, më pak raste ditore me Koronavirus se në Kosovë - Bota Sot
Bilanci 24 orësh në Itali, më pak raste ditore me Koronavirus se në Kosovë

Evropë

Bilanci 24 orësh në Itali, më pak raste ditore me Koronavirus se në Kosovë

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 20:17
Itali

188 raste të reja me koronavirus dhe 7 persona kanë humbur jetën gjatë 24 orëve në Itali.

Numri në total i vdekjeve ka shkuar në 34 mijë e 945.

Ndërkohë deri më tani numri i të infektuarve ka shkuar në 242.827 mes të cilëve 194 579 kanë fituar betejën me këtë sëmundje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat