Macron kujton Srebrenicën: Të mos harrojmë kurrë gjenocidin dhe viktimat - Bota Sot
Macron kujton Srebrenicën: Të mos harrojmë kurrë gjenocidin dhe viktimat

Evropë

Macron kujton Srebrenicën: Të mos harrojmë kurrë gjenocidin dhe viktimat

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 23:14
Emmanuel Macron

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka kujtuar masakrën e Sebrenicës.

Ai ka thënë se ajo çfarë është bërë në Sebrenicë në vitin 1995 nuk duhet të harrohet kurrë.

” Srebrenica 1995. Të mos harrojmë kurrë gjenocidin dhe viktimat e tij. Le të mbrojmë civilët dhe të veprojmë për paqen dhe sigurinë në Evropë dhe në botë”, ka thënë Macron në rrjetin social Facebook.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat