Papa lëndohet nga vendimi i Turqisë për ta bërë Aja Sofinë një xhami - Bota Sot
Papa lëndohet nga vendimi i Turqisë për ta bërë Aja Sofinë një xhami

Evropë

Papa lëndohet nga vendimi i Turqisë për ta bërë Aja Sofinë një xhami

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 16:24
Papa Françesku

Papa Françesku tha se ishte lënduar nga vendimi i Turqisë për ta bërë Aja Sofisë një xhami dhe e dënoi këtë veprim.

"Mendimet e mia po shkojnë në Stamboll. Unë jam duke menduar për Aja Sofia dhe jam shumë i lënduar, "tha Papa gjatë lutjeve të së dielës në Sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, sipas Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat