Ulen sërish vdekjet/ Britania konfirmon 15 viktima nga COVID-19 në 24 orë - Bota Sot
Ulen sërish vdekjet/ Britania konfirmon 15 viktima nga COVID-19 në 24 orë

Evropë

Ulen sërish vdekjet/ Britania konfirmon 15 viktima nga COVID-19 në 24 orë

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 18:32
Britani

Ditën e sotme,15 njerëz të tjerë vdiqën nga koronavirusi në fundjavën e dytë pasi baret dhe restorantet ishin në gjendje të hapnin dyert e tyre për klientët.

Sipas shifrave paraprake, 15 vdekjet janë në Angli, ku pa vdekje janë Skocia, Uellsi dhe Irlandë Veriore, raporton Dialymail.

Kjo shifër e rrit numrin e përgjithshëm të vdekjeve të Britanisë në 44.813 - megjithatë kjo ka të ngjarë të jetë shumë më e lartë pasi të publikohen shifrat e vdekjeve të shtëpive të kujdesit.

Shifrat e lëshuara të dielën janë zakonisht më të vogla për shkak të një vonese në përpunimin gjatë fundjavës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat