​Britania investon 750 milionë funte dhe infrastrukturë kufitare

Evropë

​Britania investon 750 milionë funte dhe infrastrukturë kufitare

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 19:13
Michael Gove

Britania e Madhe do të investojë 705 milionë funte në infrastrukturë në kufij, në mënyrë që të vazhdojë tregtinë me BE, pasi marrëveshja për periudhën e tranzicionit pas Brexit skadon në fund të vitit, tha sot sekretari i shtetit britanik, Michael Gove.

Fondet përfshijnë 470 milionë për ndërtimin e portit dhe infrastrukturës rrugore, ndër të tjera në juglindje të Anglisë për shkak të kalimit me Francën për kamionë të mëdhenj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat