Rrezohet pema dhe kap poshtë tre këmbësorë, dërgohen në spital në gjendje të rëndë - Bota Sot
Rrezohet pema dhe kap poshtë tre këmbësorë, dërgohen në spital në gjendje të rëndë

Evropë

Rrezohet pema dhe kap poshtë tre këmbësorë, dërgohen në spital në gjendje të rëndë

Më: 24 korrik 2020 Në ora: 13:40
Pamje nga vendi i ngjarjes

Mbrëmjen e djeshme në lindje të Londrës  një pemë është rrëzuar duke kapur poshtë tre këmbësorë.

Shërbimi i Ambulancës dërgoi dy ekuipazhenë  në vendngjarje  dhe më pas tre këmbësorët janë dërguar drejt spitalit pasi gjendja e tyre ishte e rënduar.

Një dëshmitar në vëndgjarje, Harjit Gill tregon për mediat se kishte parë dikë në trotuar nën pemën e rrëzuar me një fashë në kokë.

“Skena ishte e tmerrshme dhe gjendja serioze pasi policia bllokoi rrugën dhe u mor me pastrimin e vendit të ngjarjes”, shton Z.Gill.

Një tjetër banor vendas tha që njerzit në trotuar gjendeshin të bllokuar nga pema, por kjo është mohuar nga organet policore duke i thënë se askush nuk ishte bllokuar.

Vetëm pak kohë pas aksidentit rruga është rihapur dhe pema është hequr nga trotuari.

Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat