​Në Kroaci vetëm 24 raste të reja me koronavirus - Bota Sot
​Në Kroaci vetëm 24 raste të reja me koronavirus

Evropë

​Në Kroaci vetëm 24 raste të reja me koronavirus

Më: 4 gusht 2020 Në ora: 14:10
Foto ilustrim

Në 24 orët e kaluara janë regjistruar 24 raste të reja të infeksionit me virusin SARS-CoV-2, dhe numri i rasteve aktive sot në Kroaci është gjithsej 647.

Prej tyre, 117 pacientë janë në spital, nga të cilët 7 janë në respiratorë, ndërkohë që një person ka vdekur.

Që nga 25 shkurti i vitit 2020, kur u regjistrua rasti i parë i infeksionit në Kroaci, deri më tani janë regjistruar gjithsej 5,318 persona të infektuar me koronavirusin e ri, nga të cilët 154 kanë vdekur dhe 4,517 janë shëruar.

Aktualisht janë 2490 njerëz në izolim. Deri më tani, janë testuar gjithsej 123,199 persona, nga të cilët 1,133 në 24 orët e fundit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat