7 të vdekur në Serbi nga Koronavirusi - Bota Sot
7 të vdekur në Serbi nga Koronavirusi

Evropë

7 të vdekur në Serbi nga Koronavirusi

Më: 6 gusht 2020 Në ora: 16:26
Serbi

Shtatë persona kanë vdekur në Serbi në 24 orët e fundit nga COVID-19, ndërsa janë regjistruar edhe 299 raste të reja.

Numri total i të vdekurve në Serbi nga COVID-19 ka arritur në 621, ndërsa i të infektuarve në 27.332.

Në Kroaci është regjistruar një i vdekur nga COVID-19 në 24 orët e fundit dhe 28 raste të reja.

Numri total i të vdekurve ka arritur në 155 në Kroaci, ndërsa i të infektuarve në 5404. Raste aktive janë 561.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat