1147 raste të reja me COVID-19 në Gjermani

Evropë

1147 raste të reja me COVID-19 në Gjermani

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 11:12
Foto ilustrim

Numri i rasteve të reja ditore në Gjermani është rritur për 1147 të premten, duke e çuar totalin në 214 mijë e 214, sipas të dhënave të Institutit “Robert Koch”.

Numri i vdekjeve u rrit për tetë duke shkuar në 9183.

Të enjten ishin regjistruar për herë të parë më shumë se 1000 raste të reja ditore, që nga muaji maj.

Gjermania për valën e re të rritjes së rasteve të reja ka akuzuar qytetarët që po kthehen nga shtetet tjera, veçanërisht ata nga Ballkani Perëndimor dhe Turqia.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat