Greqia regjistron shifër rekorde të rasteve me COVID-19 - Bota Sot
Greqia regjistron shifër rekorde të rasteve me COVID-19

Evropë

Greqia regjistron shifër rekorde të rasteve me COVID-19

Më: 9 gusht 2020 Në ora: 23:43
Foto ilustrim

Greqia ka regjistruar shifrën më të lartë të rasteve të reja me COVID-19, që nga fillimi i pandemisë në këtë shtet. Të dielën janë regjistruar 203 raste të reja, është njoftuar nga autoritetet shëndetësore në Greqi, raporton agjencia Reuters.

Po ashtu është regjistruar një i vdekur, duke çuar numrin e të vdekurve nga COVID-19 në 212.

Në Mal të Zi në 24 orët e fundit janë regjistruar 30 raste të reja me COVID-19 dhe dy të vdekur si pasojë e virusit.

Në Ulqin janë regjistruar tri raste.

Numri total i të infektuarve në Mal të Zi ka arritur në 3618, ndërsa kanë vdekur 64 pacientë. Janë 1102 raste aktive.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat