Shpërthim i fuqishëm në Rusi, lëndohen 13 persona

Evropë

Shpërthim i fuqishëm në Rusi, lëndohen 13 persona

Më: 10 gusht 2020 Në ora: 22:47
Pamje nga video

Të paktën 13 persona janë lënduar në Rusi, pas një shpërthimi të madh në një pikë karburanti në jug-perëndim të vendit.

Ngjarja thuhet se ka ndodhur në qytetin Volgograd. Sipas raportimeve 10 nga të lënduarit janë dërguar me urgjencë në spital.

Mes tyre ka dhe disa zjarrfikës, të cilët u thirrën në vendin e ngjarjes për të vënë në kontroll flakët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat