COVID-19 në Itali/ Shënohen 10 viktima dhe 481 të infektuar në 24 orët e fundit

Evropë

COVID-19 në Itali/ Shënohen 10 viktima dhe 481 të infektuar në 24 orët e fundit

Më: 12 gusht 2020 Në ora: 17:46
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit në të gjithë territorin e Italisë kanë vdekur vetëm 10 persona dhe janë infektuar 481 të tjerë.

Me bilancin e sotëm numri i përgjithshëm i viktimave ka shkuar në 35, 225.

Ndërsa numërohen në total 251,713  të infektuar që prej fillimit të shpërthimit.

Ndërkohë gjatë 24 orëve të fundit janë 236 shëruar persona dhe numri në total i pacientëve që kanë fituar betejën me Covid-19 ka shkuar në 202,697 të tjerë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat