Pamje nga aksidenti i tmerrshëm, me dëme 3.7 milionë franga - Bota Sot
Pamje nga aksidenti i tmerrshëm, me dëme 3.7 milionë franga

Evropë

Pamje nga aksidenti i tmerrshëm, me dëme 3.7 milionë franga

Nga: H.O. Më: 12 gusht 2020 Në ora: 21:04
Pamje nga aksidenti

Aksident me Bugatti dhe Porsche - 3.7 milion franga dëme në prone

Një aksident ka ndodhur në rrugën Gotthard Pass të mërkurën pasdite. Siç raportojnë gazetarët u përfshinë një Bugatti, një Porsche, një shtëpi e madhe mobile dhe një Mercedes. Një video tregon se si Bugatti, i cili vlen mbi një milion franga zvicerane, po qëndron i dëmtuar në rrugë. Disa metra më tej është një konvertues Porsche në korsinë e kundërt, shkruan 20 Minuten, transmeton "Bota sot".

Automjetet janë dëmtuar shumë, siç raportojnë gazetarët. Ata dyshojnë se një manovër parakalimi mund të kishte shkaktuar aksidentin. Duket sikur Bugatti është futur në shtëpi nga pas. Aksidenti ndodhi në Gotthardstrasse afër Hospental UR.

Lëndime të rënda

Policia e kantonit Uri konfirmoi se aty ndodhi një aksident. Siç thuhet në një mesazh, aksidenti ka ndodhur gjatë një manovre parakalimi. Në zonën Gamsboden, shoferi i një Bugatti, i cili ishte në pozitën e pestë, kishte për qëllim të kapërcejë automjetet para. Në të njëjtën kohë, Porsche i vendit të katërt me targa Lucerne filloi të kapërcehet. Pati një përplasje mes dy automjeteve.

Lucerni më pas u përplas me Aargau Mercedes. Pasagjeri në makinën Aargau pësoi lëndime të rënda dhe u transferua në spitalin e kantonit nga shërbimi i ambulancës Uri. Bugatti u përplas me shtëpinë e motorit që po ngiste gjithashtu përpara.

Rruga Gotthard Pass ishte mbyllur përkohësisht për shkak të aksidentit. Dëmi i pasurisë arriti në rreth 3.7 milion franga.

Videon mund ta shihni në këtë link.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat