Erdogan: Kush provon të na sulmojë, do të paguajë çmim të lartë - Bota Sot
Erdogan: Kush provon të na sulmojë, do të paguajë çmim të lartë

Evropë

Erdogan: Kush provon të na sulmojë, do të paguajë çmim të lartë

Më: 13 gusht 2020 Në ora: 22:28
Recep Tayyip Erdogan

Recep Tayyip Erdogan ka thënë se çdo sulm nda anijeve turke do të ketë pasoja të rënda.

“Ne themi se ata që na sulmojnë do të paguajnë çmim të lartë, ata morën një përgjigje sot”, ka thënë Erdogan gjatë një fjalimi në Ankara.

Ai nuk ka dhënë më shumë detaje, shkruan Reuteres.

Tensionet mes Turqisë dhe Greqisë janë ngritur së fundmi, pasi një anije turke është sulmuar nga rojat bregdetare greke.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat