Të burgosurit rrahin brutalisht gardianin në një burg në Angli, kamerat e sigurisë kapin momentin kritik

Evropë

Të burgosurit rrahin brutalisht gardianin në një burg në Angli, kamerat e sigurisë kapin momentin kritik

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 15:47
Foto

Kamerat e sigurisë Brenda një burgu në Britani kanë kapur momentin kritik, kur dy ekstremist islamik sulmojnë brutalisht gardianin duke e goditur me shufra të hekurta.

Brusthom Ziamani, 25-vjeç dhe Baz Hockton, 26, kanë sulmuar gardianin Neil Trundle në burgun e Whitermoor në Cambridgeshire.

Në video shihen Ziamani dhe Hockton duke e përcjell Trundlen, i cili kishte shkuar në kuzhinë për të marrë një lugë të cilin e fusin më pas me dhunë dhe fillojnë ta godasin.

Si pasojë e sulmit Trundle ka pësuar lëndime të shumta trupore, ndërsa pas intervenimit të gardianëve tjerë Ziamani dhe Hockton janë prangosur menjëherë dhe janë future nëpër qeli të ndryshme.
 

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat