COVID-19/ Italia konfirmon 1.786 raste të reja dhe 23 të vdekur në 24 orë

Evropë

COVID-19/ Italia konfirmon 1.786 raste të reja dhe 23 të vdekur në 24 orë

Më: 24 shtator 2020 Në ora: 18:31
Foto ilustrim

Në 24 orët e fundit, janë konfirmuar rreth 1.786 raste të reja më koronavirus në Itali, nga 108.019 tamponëve të kryer.

Gjithashtu janë regjistruar 23 viktima, duke e rritur numrin e përgjithshëm në 35.781 të vdekur që nga fillimi i pandemisë.

Ndërkohë është rritur edhe numri i të shtruarve në terapi intensive ku janë 246 gjithsej.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat